Inni kupili również

Światło, czyli zapalenie gromnicy chrzcielnej podczas ceremonii, jest symbolem odrodzenia i życia. Świecę odpala Ojciec Chrzestny od paschały a ksiądz wypowiada słowa: "Podtrzymywanie tego światła powierza się Wam, rodzice i chrzestni, aby Wasze dziecko, oświecone przez Chrystusa, postępowało zawsze, jak dziecko światłości, a trwając w wierze, mogło wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem ze wszystkimi Świętymi w Niebie”.

Kolejnym nieodłącznym elementem pierwszego w życiu dziecka sakramentu świętego jest świeca. Zapalana podczas uroczystości w kościele, nabiera symbolicznego znaczenia, i zwykle przechowywana jest w domach przez wiele lat. Naszym Klientom oferujemy ręcznie ozdabiane koronką, wstążką oraz modnym bukiecikiem z piankowych różyczek świece o długości 40 cm. Ta pamiątka może być później wykorzystana w trakcie Pierwszej Komunii Świętej.

Świece imienne

Jednym z najważniejszych momentów Chrztu Świętego jest zapalenie świecy. W chwili, gdy ojciec chrzestny zapala świecę ogniem z paschału, ksiądz wypowiada słowa: „Podtrzymywanie tego światła powierza się Wam, rodzice i chrzestni, aby Wasze dziecko, oświecone przez Chrystusa, postępowało zawsze, jak dziecko światłości, a trwając w wierze, mogło wyjść na spotkanie przychodzącego Pana razem ze wszystkimi Świętymi w Niebie.”

Światło świecy chrzcielnej symbolizuje odrodzenie oraz życie w wierze chrześcijańskiej. W naszej ofercie znalazły się eleganckie świece ozdobione ręcznie wstążką, koronką czy bukiecikiem z piankowych różyczek. Istnieje możliwość personalizacji świecy poprzez dodanie imienia dziecka. W ten sposób powstaje wyjątkowa pamiątka, która może być wykorzystana również podczas sakramentu Komunii Świętej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl