Święta Bożego Narodzenia - wyjątkowy czas z rodziną opatrzony przygotowaniami dekoracji stołu czy ogólnego wystroju pomieszczenia. Opłatek wigilijny i sianko z podkarpackich pól stanowi nieodłączny element stołu wigilijnego. Wyjątkowe kalendarze adwentowe oraz dekoracje świąteczne w ciągłej ofercie z dostawą nawet 24h. 

strefa czerwona - bożonarodzeniowa

Świeca WALEC czerwona Świeca WALEC czerwona
Producent: Bispol
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej

 boże narodzenie święta w stylu EKOŚwięta Bożego Narodzenia w stylu EKO♻ - Ekologicznie może być również na stole. Klasyczne papierowe, ale nie biodegradowalne serwetki, niech ustąpią miejsca własnoręcznym dekoracjom z juty lub lnu, przybranymi szyszkami i laskami aromatycznego cynamonu, zaś stroiki wykonane z ciętych gałązek, niech zamienią się miejscami z roślinami w doniczkach. 

Opłatek wigilijny – bardzo cienki biały płatek chlebowy, przaśny, wypiekany z białej mąki i wody bez dodatku drożdży, którym dzielą się chrześcijanie, zgromadzeni przy stole wigilijnym, składając sobie życzenia. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Sianko, które zwyczajowo kładzie się na wigilijnym stole, ma symbolizować ubóstwo, w jakim narodził się Jezus Chrystus oraz skromność. Co ciekawe, sianko pod obrusem ma także sprowadzić dobrobyt dla domowników i stanowi dobrą wróżbę na nadchodzący rok.

Dziś szopka jest symbolem "święta nad świętami". Szopka bożonarodzeniowa co roku przypomina nam narodziny Chrystusa. Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w czasach średniowiecznych. W Polsce tradycja stawiania szopek zapoczątkowana została pod koniec XIII w. przez franciszkanów, którzy wówczas osiedlili się w naszym kraju. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl