Inni kupili również

Święta Bożego Narodzenia - wyjątkowy czas z rodziną opatrzony przygotowaniami dekoracji stołu czy ogólnego wystroju pomieszczenia. Opłatek wigilijny i sianko z podkarpackich pól stanowi nieodłączny element stołu wigilijnego. Wyjątkowe kalendarze adwentowe oraz dekoracje świąteczne w ciągłej ofercie z dostawą nawet 24h. 

Podstawowe elementy bożonarodzeniowe jak przystrojenie stołu szopką czy opłatki wigilijne, są niezastąpionym elementem. Stawiając na EKO ♻ produkty, można jednocześnie pomóc matce naturze. Świąteczny bieżnik jutowy, woreczki ekologiczne, świece z wosku pszczelego w formie szopki bożonarodzeniowej, opłatki z polskiej piekarni czy w końcu sianko wigilijne z podkarpackich łąk, będzie idealnym uzupełnieniem wystroju świątecznego i rodzinnej tradycji.

strefa czerwona - bożonarodzeniowa

Świeca WALEC czerwona Świeca WALEC czerwona
Producent: Bispol
Cena:

39,00 zł

szt.
zobacz więcej
Opłatek Wigilijny duży - 5 sztuk w paczce! Opłatek Wigilijny duży - 5 sztuk w paczce!
Producent: ORSZAK GROUP
Cena:

4,50 zł

( 1 szt. = 0,90 zł )
szt.
zobacz więcej
Opłatek Wigilijny mały - 5 sztuki w paczce! Opłatek Wigilijny mały - 5 sztuki w paczce!
Producent: ORSZAK GROUP
Cena:

3,50 zł

( 1 szt. = 0,70 zł )
szt.
zobacz więcej
Drewniane obrączki na serwetki Renifery, naturalne drewno Drewniane obrączki na serwetki Renifery, naturalne drewno
Producent: Made in Poland
Cena:

14,90 zł

( 1 szt. = 2,48 zł )
szt.
zobacz więcej

 boże narodzenie święta w stylu EKO

Święta Bożego Narodzenia w stylu EKO♻ - Ekologicznie może być również na stole. Klasyczne papierowe, ale nie biodegradowalne serwetki, niech ustąpią miejsca własnoręcznym dekoracjom z juty lub lnu, przybranymi szyszkami i laskami aromatycznego cynamonu, zaś stroiki wykonane z ciętych gałązek, niech zamienią się miejscami z roślinami w doniczkach. 

Opłatek wigilijny – bardzo cienki biały płatek chlebowy, przaśny, wypiekany z białej mąki i wody bez dodatku drożdży, którym dzielą się chrześcijanie, zgromadzeni przy stole wigilijnym, składając sobie życzenia. Opłatek wigilijny jest symbolem pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości. Dzielenie się nim na początku wieczerzy wigilijnej wyraża chęć bycia razem. Sianko, które zwyczajowo kładzie się na wigilijnym stole, ma symbolizować ubóstwo, w jakim narodził się Jezus Chrystus oraz skromność. Co ciekawe, sianko pod obrusem ma także sprowadzić dobrobyt dla domowników i stanowi dobrą wróżbę na nadchodzący rok.

Kalendarze adwentowe związane są z całym grudniowym przygotowaniem do Świąt. Adwent jako czas oczekiwania, uczy dzieci cierpliwości, dlatego proponuje wielorazowe kalendarze adwentowe w formie eko domków czy woreczków. Pomysłów na aranżację jest wiele, od stawiania na kominkach, budowanie własnej choinki na ścianie czy ozdabianie żywej choinki jako bombki. Adwentem w religii katolickiej nazywa się czterotygodniowy okres wyczekiwania na narodziny Jezusa. To czasem zadumy, gorliwych praktyk religijnych, modlitw za dusze zmarłych. Dziś dzieci z lampionami adwentowymi uczęszczają na roraty, aby urozmaicić czas oczekiwania na narodziny Jezusa.

Dziś szopka jest symbolem "święta nad świętami". Szopka bożonarodzeniowa co roku przypomina nam narodziny Chrystusa. Tradycja szopek kolędniczych wywodzi się od obnośnych teatrzyków kukiełkowych i ludowych jasełek, które z kolei mają swoje źródło w czasach średniowiecznych. W Polsce tradycja stawiania szopek zapoczątkowana została pod koniec XIII w. przez franciszkanów, którzy wówczas osiedlili się w naszym kraju. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl