Jednym z najważniejszych symboli Chrztu Świętego jest biała szata - symbolizuje ona nowe życie katolickie, czystość i niewinność oraz chwałę zmartwychwstania. Przybiera ona różne postacie i nazwy, w formie chusteczki czy rombu, komża na wzór "koszulki", szatka w formie pelerynki. Najważniejsza jest symbolika białej szaty liturgicznej: w symbolice biblijnej szatka oznacza błogosławieństwo a biały jest kolorem światła, życia, czystości i niewinności. Symbolika białej szaty chrzcielnej w sposób bardzo czytelny mówi o „przyobleczeniu się w Chrystusa”. Dzięki temu człowiek staje się nowym stworzeniem”. 

W naszej ofercie proponujemy szatki z personalizacją haftu komputerowego, dla chłopca i dziewczynki. Bogata oferta na pewno zachwyci każdego, by znaleźć odpowiedni wzór szatki dla małego chrześcijanina. Personalizowane szatki wykonane są ze starannością, aby tworzyły idealną pamiątkę ceremonii oraz idealnie wpasowały się w sesje zdjęciowe. Szatki z indywidualnym haftem stanowią pamiątkę Sakramentu Chrztu Świętego na długie lata.

"Spraw aby ten dzień stał się wyjątkowy"

„Spraw, aby ten dzień stał się wyjątkowy.”

Nie przez przypadek w dniu Chrztu Świętego najważniejszą barwą jest biel. Szata w tym kolorze stanowi symbol nowego życia katolickiego, chwały zmartwychwstania, a także czystości i niewinności. W symbolice chrześcijańskiej biała szata liturgiczna jest symbolem błogosławieństwa, a sama barwa jest wiązana m.in. ze światłem oraz życiem. Biała szata chrzcielna stanowi jasne nawiązanie do: „przyobleczenia się w Chrystusa”.

W naszej ofercie znalazły się szatki w przeróżnych formach. Niektóre przybrały kształt chusteczki, a inne pelerynki albo komży. W szczególny sposób polecamy personalizowane modele. Przy pomocy haftu komputerowego umieszczana jest na materiale m.in. data oraz imię dziecka. W ten sposób szatka zyskuje indywidualny wymiar i staje się doskonałą pamiątką na długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl