Jednym z najważniejszych symboli Chrztu Świętego jest biała szata - symbolizuje ona nowe życie katolickie, czystość i niewinność oraz chwałę zmartwychwstania. Przybiera ona różne postacie i nazwy, w formie chusteczki czy rombu, komża na wzór "koszulki", szatka w formie pelerynki. Najważniejsza jest symbolika białej szaty liturgicznej: w symbolice biblijnej szatka oznacza błogosławieństwo a biały jest kolorem światła, życia, czystości i niewinności. Symbolika białej szaty chrzcielnej w sposób bardzo czytelny mówi o „przyobleczeniu się w Chrystusa”. Dzięki temu człowiek staje się nowym stworzeniem”. 

W naszej ofercie proponujemy szatki z personalizacją haftu komputerowego, dla chłopca i dziewczynki. Bogata oferta na pewno zachwyci każdego, by znaleźć odpowiedni wzór szatki dla małego chrześcijanina. Personalizowane szatki wykonane są ze starannością, aby tworzyły idealną pamiątkę ceremonii oraz idealnie wpasowały się w sesje zdjęciowe. Szatki z indywidualnym haftem stanowią pamiątkę Sakramentu Chrztu Świętego na długie lata.

"Spraw aby ten dzień stał się wyjątkowy"

Szatki na Chrzest Święty

„Spraw, aby ten dzień stał się wyjątkowy.”

Nie przez przypadek w dniu Chrztu Świętego najważniejszą barwą jest biel. Szata w tym kolorze stanowi symbol nowego życia katolickiego, chwały zmartwychwstania, a także czystości i niewinności. W symbolice chrześcijańskiej biała szata liturgiczna jest symbolem błogosławieństwa, a sama barwa jest wiązana m.in. ze światłem oraz życiem. Biała szata chrzcielna stanowi jasne nawiązanie do: „przyobleczenia się w Chrystusa”.

W naszej ofercie znalazły się szatki w przeróżnych formach. Niektóre przybrały kształt chusteczki, a inne pelerynki albo komży. W szczególny sposób polecamy personalizowane modele. Przy pomocy haftu komputerowego umieszczana jest na materiale m.in. data oraz imię dziecka. W ten sposób szatka zyskuje indywidualny wymiar i staje się doskonałą pamiątką na długie lata.

Nasze szatki na chrzest wyróżniają się:

  1. Eleganckim designem: Każda z naszych szatek to dzieło rzemiosła, które łączy w sobie prostotę i elegancję. Znajdziesz tu zarówno tradycyjne jak i nowoczesne modele.

  2. Najwyższą jakością: Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiały, takie jak delikatna satyna czy biały atłas i koronki, aby zapewnić komfort i wyjątkowy wygląd.

  3. Symbolikę chrztu: Nasze szatki są dostępne w klasycznym kolorze białym, który od wieków symbolizuje niewinność, czystość i nowe życie duchowe.

  4. Ozdoby: Dbamy o detale, dlatego wiele naszych szatek jest ozdobionych delikatnym haftem, koronkami, kokardami i innymi ozdobami, które nadają im wyjątkowy wygląd.

  5. Dla dziewczynek i chłopców: Nasza kolekcja szatek na chrzest jest odpowiednia zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, z szerokim wyborem stylów i wzorów.

  6. Różnorodność rozmiarów: Oferujemy krzyżma na chrzest w różnych rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć odpowiednią dla każdego maluszka.

  7. Personalizacja: większość szatek personalizujemy pod indywidualne wytyczne klienta. Część oferujemy ze zdjęciem małego chrześcijanina, inne z symboliką świętych.

Nasze szatki na chrzest to nie tylko ubrania, to wyjątkowe pamiątki, które staną się częścią tej ważnej uroczystości. To stroje, które łączą tradycję i nowoczesność, tworząc piękne wspomnienia, które zostaną na zawsze w sercu rodziny. Zapraszamy do odkrywania naszej kolekcji i znalezienia idealnego stroju na ten wyjątkowy dzień."

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl