Jednym z najważniejszych symboli Chrztu Świętego jest biała szata - symbolizuje ona nowe życie katolickie, czystość i niewinność oraz chwałę zmartwychwstania. Przybiera ona różne postacie i nazwy, w formie chusteczki czy rombu, komża na wzór "koszulki", szatka w formie pelerynki. Najważniejsza jest symbolika białej szaty liturgicznej: w symbolice biblijnej szatka oznacza błogosławieństwo a biały jest kolorem światła, życia, czystości i niewinności. Symbolika białej szaty chrzcielnej w sposób bardzo czytelny mówi o „przyobleczeniu się w Chrystusa”. Dzięki temu człowiek staje się nowym stworzeniem”. 

W naszej ofercie proponujemy szatki z personalizacją haftu komputerowego, dla chłopca i dziewczynki. Bogata oferta na pewno zachwyci każdego, by znaleźć odpowiedni wzór szatki dla małego chrześcijanina. Personalizowane szatki wykonane są ze starannością, aby tworzyły idealną pamiątkę ceremonii oraz idealnie wpasowały się w sesje zdjęciowe. Szatki z indywidualnym haftem stanowią pamiątkę Sakramentu Chrztu Świętego na długie lata.

"Spraw aby ten dzień stał się wyjątkowy"

Szatki na Chrzest Święty

„Spraw, aby ten dzień stał się wyjątkowy.”

Nie przez przypadek w dniu Chrztu Świętego najważniejszą barwą jest biel. Szata w tym kolorze stanowi symbol nowego życia katolickiego, chwały zmartwychwstania, a także czystości i niewinności. W symbolice chrześcijańskiej biała szata liturgiczna jest symbolem błogosławieństwa, a sama barwa jest wiązana m.in. ze światłem oraz życiem. Biała szata chrzcielna stanowi jasne nawiązanie do: „przyobleczenia się w Chrystusa”.

W naszej ofercie znalazły się szatki w przeróżnych formach. Niektóre przybrały kształt chusteczki, a inne pelerynki albo komży. W szczególny sposób polecamy personalizowane modele. Przy pomocy haftu komputerowego umieszczana jest na materiale m.in. data oraz imię dziecka. W ten sposób szatka zyskuje indywidualny wymiar i staje się doskonałą pamiątką na długie lata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl