Różaniec papieski LAWA WULKANICZNA rozpinany

Dostępność: w magazynie
Wysyłka: od zaraz + czas dostawy (w dni robocze)
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 139,00 zł 139.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Made in Poland
Kod produktu: KAM057
Pin It

Szczegółowe informacje

Różaniec z minerału kamieni Lawy Wulkanicznej

Oryginalny różaniec, którego bazą jest minerał lawy wulkanicznej zakończony krzyżem papieskim z wizerunkiem Św. Jana Pawła i Matki Boskiej Częstochowskiej na rewersie. Łącznikiem różańca są krzyże. Różaniec rozpinany z pięcioma dziesiątkami różańca.

Lawa Wulkaniczna: to kamień oczyszczenia. Wypala nagromadzone w nas negatywne emocje i przekształca je w mobilizującą do działania siłę. Znany również jako AMULET DOBREJ ENERGII. Kamień ten powstaje z zastygniętej lawy wulkanicznej a jego początek bierze się z uwolnienia potężnej, nieokiełznanej energii - erupcji wulkanu, łącząc w sobie moc wszystkich żywiołów. Kamienie wulkaniczne mają potężną moc, wyłapują nagromadzoną w człowieku negatywną energię i przekształcają ją w pozytywną. Pobudzają równomierny przepływ energii, równoważą umysł, ciało i ducha. Lawa wulkaniczna pozwala na wyciszenie i ukojenie, a także oczyszcza z negatywnych emocji.

Różaniec z tym wyjątkowym w swojej istocie kamieniem, może być prezentem dla bliskiej osoby na każdą okazję. Znajduje się w komplecie z eleganckim pudełkiem. Jako forma biżuterii, może również być noszona w formie ozdoby. Nie tylko jako talizman czy forma litoterapii, która jest jedną z metod relaksacji, bazującą na wierze w energetyzującą i leczniczą moc kamieni szlachetnych oraz półszlachetnych.

Różaniec - modlitwa, którą zna każdy katolik. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak piękna i symboliczna rzeczywistość kryje się za jego łacińską nazwą. ROSARIUM to w prostym tłumaczeniu “ogród różany”.  Czy nie jest to wymowne? Chwytając za to narzędzie modlitwy wchodzimy do duchowego ogrodu, by zerwać różę i ofiarować ją Bogu. Ta modlitwa jest jak kwiat. A kwiaty, o czym bardzo dobrze wiemy, możemy dawać z różnych okazji. Przepraszając za nieopatrznie powiedziane słowa i niepotrzebnie dokonane czyny, prosząc o ważne dla nas sprawy, albo dziękując za dobroć, której doznaliśmy. Zresztą, długo można by było wymieniać. Mając w ręku kwiat, zupełnie inaczej wyglądamy przed osobą, z którą załatwiamy jakąś sprawę. Niby nic wielkiego, a wzbudza pozytywne emocje. Tak samo ma się sprawa z różańcem. Chociaż wypowiadamy w nim ciągle te same słowa, ma on moc skruszyć serce Boga.

Nie mówimy w końcu mało znaczących słów. Przewracając koraliki różańca, oprócz modlitwy podyktowanej przez samego Jezusa - “Ojcze Nasz”, wypowiadamy aż dziesięć razy pozdrowienie anielskie, czyli modlitwę “Zdrowaś Maryjo”, ułożoną z cytatów pochodzących z Ewangelii Łukasza (Łk 1,28 oraz Łk 1,42). Słowa, które z namaszczeniem wypowiedział anioł Gabriel do Maryi, stają się dżwiękiem  szelestu naszych kwiatów, które chcemy ofiarować Bogu. To naprawdę piękne kwiaty. Przecież w trakcie tej sceny doszło do przełomowego wydarzenia. Całe niebo, mimo, że był przy Maryi tylko Gabriel, czekało niczym na wdechu, by usłyszeć co Maryja odpowie na zaproponowane Jej Boże Macierzyństwo. Wtedy dosłownie ważyły się losy świata. Gdyby Maryja przestraszyła się proponowanej Jej odpowiedzialności, nie narodził by się Zbawiciel świata - Jezus Chrystus! Dlatego modlitwa Różańca odwołuje się do początku zbawienia.

Zobaczmy ponadto, jakimi słowami Maryja wyraziła swoją zgodę na tę niezwykłą i jednocześnie trudną misję. Powiedziała FIAT, czyli: “«niech Mi się stanie według twego słowa!»”. Do tej postawy odwołuje się każda dziesiątka różańca. Obojętnie w jakiej intencji się modlimy, zawsze Różaniec uczy nas postawy zaufania względem Boga.

Oprócz “warstwy słów”, Różaniec daje nam okazję do medytacji biblijnej. Dzięki temu modlitwa staje się mniej monotonna. Powtarzając te same formuły modlitewne rozważamy jedną z dwudziestu tajemnic, które opisują ważne momenty z życia Pana Jezusa i Maryi.

Podział na cztery części: radosną, światła, bolesną i chwalebną, sprawia, że Różaniec staje się modlitwą na różne okoliczności życia. Zarówno kiedy skaczemy z radości (tajemnice radosne), zgłębiamy tajemnice wiary i sakramentów (światła), przeżywamy trudności (bolesne) jak i potrzebujemy wzbudzenia nadziei na wieczność (chwalebne) warto chwycić za modlitewne koraliki.

Słowem, Różaniec jest prostą modlitwą dla każdego, na każdą chwilę i sytuację życiową.

Maryja prosiła o odmawianie Różańca podczas wielu objawień potwierdzonych przez Kościół katolicki.

Tajemnice radosne

 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
 2. Nawiedzenie św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę
 3. Narodzenie Pana Jezusa
 4. Ofiarowanie Pana Jezusa w Świątyni
 5. Znalezienie Pana Jezusa w Świątyni

Tajemnice światła

 1. Chrzest Pana Jezusa w Jordanie
 2. Cud w Kanie Galilejskiej (lub też: Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie)
 3. Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
 4. Przemienienie na górze Tabor (lub też Przemienienie się Pana Jezusa na Górze Tabor)
 5. Ustanowienie Eucharystii będącej sakramentalnym wyrazem misterium paschalnego

Tajemnice bolesne

 1. Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu
 2. Biczowanie Pana Jezusa
 3. Cierniem ukoronowanie Pana Jezusa
 4. Droga Krzyżowa Pana Jezusa
 5. Ukrzyżowanie Pana Jezusa (lub też: Ukrzyżowanie i Śmierć Pana Jezusa)

Tajemnice chwalebne

 1. Zmartwychwstanie Pana Jezusa
 2. Wniebowstąpienie Pana Jezusa
 3. Zesłanie Ducha Świętego
 4. Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
 5. Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi

Atrybuty

Wymiary Długość różańca: 43cm Krzyżyk: 4 x 1,5 cm
Materiał Minerał lawy wulkanicznej
Sposób użycia Rozpinany
Cechy produktu Dekoracyjne opakowanie: tak
Wymiary Rozmiar koralików (mm): 8 mm

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl