Świece gromniczne są nieodłącznym elementem święta kościelnego przypadającego na 2 lutego. Święto Matki Boskiej gromnicznej jest mszą poświęcona wydarzeniom przyniesienia dzieciątka Jezus przez Maryję do świątyni Jerozolimskiej. Święto Ofiarowania, nazywane również świętem Matki Boskiej Gromnicznej, obchodzono już w IV wieku w Jerozolimie. Jednak święcenie gromnic i procesje na stałe weszły do tradycji Kościoła na przełomie IX i X wieku

Świece z naszej oferty pochodzą od najlepszych polskich producentów. 

Świece gromniczne

ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 25cm ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 25cm
Producent: Made in Poland
Cena:

15,00 zł

zobacz więcej
ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 35cm ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 35cm
Producent: Made in Poland
Cena:

19,99 zł

zobacz więcej
ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 45cm ŚWIECA GROMNICZNA woskowa - 45cm
Producent: Made in Poland
Cena:

26,00 zł

zobacz więcej
Okapnik KLOSZ Okapnik KLOSZ
Producent: Made in Poland
Cena:

4,50 zł

zobacz więcej

 

Gromnica to świeca inna niż wszystkie. Jest ona związana z jednym z najstarszych świąt w chrześcijaństwie – Ofiarowaniem Pańskim. W Polsce to święto ma charakter maryjny i nazywane jest także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Nazwa ta pochodzi od gromnic - świec przynoszonych do świątyni, by kapłan je poświecił.

Ofiarowanie Pańskie czy Spotkanie Pańskie, to święto spotkania i oczyszczenia. Święto chrześcijańskie, upamiętniające ofiarowanie Jezusa Chrystusa w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego zwane Oczyszczeniem Najświętszej Maryi Panny.

Dzień matki Bożej Gromnicznej obchodzone jest w kościele katolickim 2 lutego. Ewangelicy obchodzą święto również pod nazwą Dzień Ofiarowania Pana Jezusa, a także Oczyszczenie Marii Panny.  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl