Inni kupili również

Różaniec oznacza także połączone ze sobą za pomocą drucików i łańcuszków paciorki z drewna, z tworzywa sztucznego lub cennego kruszcu, nieraz nawleczone na sznurek, którego końce są ze sobą złączone. Nazywane koronką, używane są do liczenia odmawianych modlitw.

Różańce i łańcuszki

  • nowość

Różaniec jest nazwą modlitwy, ale także samego przedmiotu, który pomaga w odmawianiu rozmaitych nabożeństw. Przeważnie na różaniec składają się drewniane, metalowe albo szklane paciorki połączone ze sobą przy pomocy łańcuszka albo sznurka. Sama nazwa wywodzi się ze średniowiecza, kiedy to modlitwy były określane mianem duchowych kwiatów. Uznano, że róże, uchodzące z najpiękniejsze spośród roślin, powinny stać się symbolem modlitwy do Matki Boskiej.

Jednym z najchętniej wybieranych prezentów, z okazji Chrztu Świętego albo I Komunii Świętej, jest medalik. To podarunek, który posiada podwójne znaczenie. Jest nie tylko piękną ozdobą, ale przede wszystkim symbolem wiary chrześcijańskiej. W naszej kolekcji znalazły się egzemplarze idealne zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Do wyboru są medaliki wykonane z polskiego złota albo srebra próby 925. Na poszczególnych modelach znalazł się m.in. wizerunek: Matki Boskiej Szkaplerznej, Cudownego Medalika, Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej Niepokalanej oraz Jezusa. Dostępne są również wersje z innymi motywami sakralnymi. Na specjalne życzenie różaniec może zostać zapakowany w spersonalizowane opakowanie z grawerowaną dedykacją.

okazji Chrztu Świętego lub I Komunii Świętej, jednym z najbardziej trafionym prezentem jest zestaw medalika z łańcuszkiem, ze złota lub srebra. Jako symbol religijny, medalik jest nie tylko ozdobną częścią biżuterii ale ma też również charakter symboliczny. Medalik wręczony na Chrzest lub Komunię, będzie wspaniałą pamiątką na całe życie, a speronalizowane opakowanie z grawerowaną dedykacją sprawi, że tą pamiątkę będzie się długo wspominać. Posiadamy szeroki wybór zestawów z polskiego złota, lub srebra próby 925. Zestawy biżuterii są odpowiednie dla dziewczynki jak i chłopca. Nasz asortyment zawiera medalik Matka Boska Szkaplerzna, Cudowny Medalik, Matka Boska Częstochowska, Matka Boska Niepokalana, Jezusem lub innymi motywami sakralnymi. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl